Dobra książka, Prezent

Mistrz thrillerów psychologicznych znowu w akcji, czyli Sebastian Fitzka i jego najnowsza książka “Prezent”

Mistrz thrillerów psychologicznych znowu w akcji, czyli Sebastian Fitzka i jego najnowsza książka “Prezent”

Po książkę Sebastiana Fitzka “Prezent” sięgnęłam całkiem przypadkowo. Nie miałam wcześniej okazji spotkać się z twórczością tego autora, choć oczywiście doszły mnie słuchy, że uznawany jest za mistrza thrillerów psychologicznych. Mnie jednak do zakupu tej książki przekonała okładka. Była jakaś taka kolorowa, wyrazista, co znacznie wzmogło moją ciekawość, więc zabrałam się za czytanie. Miałam obawy czy ta powieść trafi w mój gust, ale już pierwsze kilka stron całkowicie rozwiały moje wątpliwości. Książka wciąga, dlatego warto przygotować sobie kilka wieczorów na czytanie.

Tajemniczy prezent

Głównym bohaterem “Prezentu” jest Milan Berg, który przeżył już naprawdę wiele. W przeszłości doznał urazu głowy, co sprawiło, że stał się analfabetą. Nauczył się z tym jednak żyć i radził sobie całkiem nieźle, wiele osób w ogóle nie miało pojęcia o jego przypadłości. Pewnego dnia doszło w jego życiu to bardzo niecodziennej sytuacji. Przechodząc przez ulicę, zobaczył w samochodzie dziewczynkę, która przykładała do szyby kartkę z jakimś napisem. No właśnie, co tam było napisane? Przecież Milan nie umiał tego przeczytać. Podświadomie jednak czuje, że dziewczynce może grozić jakieś niebezpieczeństwo, dlatego postanawia śledzić to auto. To wydarzenie całkowicie zmienia jego życie. Wplątuje się w sprawy, o których nikt nie chciałby wiedzieć. Dostaje także pewien prezent, który wywołuje pewne wspomnienia i pytania. Kim jest ta dziewczynka? Czy faktycznie grozi jej niebezpieczeństwo? Czy Milan jej pomoże? Jaki prezent otrzyma główny bohater? Pytań na usta ciśnie się naprawdę wiele. Nie chcę jednak zdradzać za dużo z fabuły, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po książkę i poznania tej niesamowitej historii.

Ten thriller psychologiczny Cię pochłonie

Sebastian Fitzke napisał naprawdę wciągający thriller psychologiczny. Książka trzyma w napięciu od samego początku, a z każdą kolejną stroną akcja nabiera tempa. Cały czas chcemy wiedzieć, co wydarzy się dalej. Autor świetnie potrafi zaciekawić swojego czytelnika. Powieść napisana jest prostym i zrozumiałym językiem, a rozdziały są dość krótkie, dzięki czemu czyta się je naprawdę szybko. Mamy tutaj wstrząsającą opowieść, w której główny bohater musi zmierzyć się ze swoją niełatwą przeszłością. Książka to totalny rollercoaster. Kiedy wydaje się nam, że znamy już rozwiązanie tej historii, wtedy autor przedstawia nam nowe pytania, nowe wątpliwości, na które odpowiedź jest jeszcze bardziej szokująca.

Prezent” odbieram bardzo pozytywnie (https://www.taniaksiazka.pl/prezent-sebastian-fitzek-p-1311778.html). To książka, która zapewni kilka godzin bardzo dobrej i wciągającej rozrywki. Zachęcam do sięgnięcia po tę książkę, bo naprawdę warto.

Food obraz autorstwa freepik - www.freepik.com